Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program Mraveniště

Příspěvky

17. 3. 2023

Expedice Máme rádi zvířata

/ Rubrika: Výlety

purple-futuristic-music-festival-flyer-potrait--3-.png

Pro více informací rozklikněte celý příspěvek

 
Celý příspěvek

6. 3. 2023

Společné sportování v JojoGymu

/ Rubrika: Výlety

Milé maminky, tatínci a mravenečci,
ve středu 15.3. v 10:00 bychom se rádi společně vypravili do sportovního centra JojoGymu. Je zde k dispozici malá hernička pro nejmenší, dětský hrad a gymnastická hala s gymnastickým vybavením. Odvážné děti si mohou v gymnastické hale zaskákat do jámy s molitany.

Vstup je 1,25 Kč za minutu na dítě. Na místě plánujeme být přibližně hodinu. Hodina tedy vychází na 75 Kč na dítě.

Více zde - https://www.jojogym.cz/

Do centra je možné se dostat autem, vlakem - stanice Dobřichovice nebo autobusem zastávka Randova.

U dětského hradu je kavárna, tak třeba se nám podaří dát si i společně kávu s něčím dobrým.

Kdybyste měli nějaký dotaz, pište nám na Facebook, e-mail mraveniste@seznam.cz nebo se zeptejte v pátek v Mraveništi.

Těšíme se na Vás!

1678094097179.jpg

 
Celý příspěvek

2. 3. 2023

Program na březen 2023

/ Rubrika: Program v MaNě

Milé maminky, milí tatínci a milí mravenečci,

je tu březen. A jak pranostika praví - březen za kamna vlezem. Venku může být ještě chladno, ale jaro se pomalu hlásí. Prodlužující dny nás motivují k delším procházkám. Užíváme si stále více sluníčka. Vše postupně zelená a probouzí se k životu. Začínáme s pracemi na zahrádce. Sázíme první semínka. Pomalu  uklízíme zimní oblečení. Zbavujeme se všeho nepotřebného po zimě. Zdobíme si své domovy jarními dekoracemi.

V duchu jara bude i naše tvoření:

  • 3. 3. Karafiát
  • 10. 3. Origami
  • 17. 3. Kočičky
  • 24. 3. Morana
  • 31. 3. Vajíčka

Tvořit můžete přijít do našeho centra každý pátek. Najdete nás na adrese Komenského 2018, Černošice. Na začátku každého setkání se protáhneme u básniček. Následuje čas na svačinku a hraní. A po tvoření se rozloučíme zpěvem u kytary.

Minulý měsíc jsme navštívili Technické muzeum v Praze. Absolvovali jsme program Mourek a mašinky, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o parních lokomotivách.

Tento měsíc bychom se rádi společně vypravili do Jojogymu v Dobřichovicích. Pojďte si s námi zacvičit v tělocvičně a zařádit si v herničce s dětským hradem.

Sledujte naše stránky a Facebook.

Těšíme se na vás v našem centru a při společných akcích.

bees-2142571__340.jpg

 
Celý příspěvek

28. 1. 2023

Program na únor 2023

/ Rubrika: Program v MaNě

Milé maminky, milí tatínci a milí mravenečci,

máme za sebou úspěšně první měsíc nového roku a jsme moc rádi, že jsme mohli přivítat další nové tváře v našem mateřském centru.

Je tu únor, období Masopustu, tedy čas hodování, veselí, plesů a průvodů v maskách. Čeká nás svátek všech zamilovaných - sv. Valentýn. Naše tvoření bude těmito svátky inspirováno :

● 3.2. Maska na Masopust

● 10.2. Valentýnské přáníčko

● 17.2. Fanfrnoch

● 24.4. Housenka

Pokud si chcete odpočinout nad šálkem kávy či čaje a seznámit se s dalšími maminkami i tatínky, přijďte mezi nás. Setkáváme se vždy v pátek mezi 9-11:00 na adrese Komenského 2018, Černošice. Na začátku každého setkání se protáhneme u říkanek. Společně si něco vytvoříme a rozloučíme se zpěvem u kytary. Děti mají k dispozici rozličné hračky a zabaví se v kolektivu.

Kromě setkání v mateřském centru, se s námi můžete tento měsíc vypravit na exkurzi do Národního technického muzea v Praze. Čeká nás program pro mateřské školy - Mourek a mašinky.

Těšíme se na vás každý pátek v našem centru.

masopust.jpg

 

 
Celý příspěvek

28. 1. 2023

Exkurze MOUREK A MAŠINKY

/ Rubrika: Výlety

Máme pro vás první slibovanou expedici!

2. 2. 2023 se s námi můžete vypravit do Národního technického muzea v Praze na program pro mateřské školy s názvem Mourek a mašinky. Během hodiny si děti prohlédnou parní lokomotivy. Aby výklad nebyl příliš náročný pro malé děti, součástí budou i písničky a básničky.

mourek-a-masinky.jpg

 

Sejdeme se 10:15 před budovou muzea. Program začíná 10:30 a potrvá cca hodinu. Vstupné je 70 Kč/ díte.

Více informací naleznete zde: https://www.ntm.cz/index.php?q=aktivity/programy-pro-skoly/materske-skoly

Budeme se těšit na Váš zájem. Pro dotazy si pište na náš Facebook nebo na e-mail: mraveniste@seznam.cz

 
Celý příspěvek

28. 12. 2022

Program na leden 2023

/ Rubrika: Program v MaNě

Milé maminky, milí tatínci a milí mravenečci,

 

je tu nový rok, rok 2023. Je zvykem si dávat na začátku roku předsevzetí. Chceme se v něčem zlepšit, něco změnit, něco zažít nebo něco dokázat. My si taky chceme dát předsevzetí. Rádi bychom tu pro vás byli. Chceme pro vás nadále být místem, kde si děti mohou pohrát, ale také se něco naučit. Pro maminky a tatínky chceme být přístavem, kde si rádi zajdete na kávu, popovídáte si, uvolníte ze sebe stres. A že toho stresu není málo. Chceme pokračovat v našich pátečních setkáních, ale rádi bychom vám někdy stereotypní dny na mateřské zpestřili i jiným způsobem. Chceme opět jezdit na výlety a expedice. Máme v plánu zopakovat akce, které se v loňském roce tolik povedly - např. Dětský den, Svatomartinský průvod. Ale nabídneme vám i další.

 

V celém příspěvku se podívejte, co pro vás máme připraveno na tento měsíc.

 
Celý příspěvek

3. 12. 2022

Program na prosinec 2022 v MaNě

/ Rubrika: Program v MaNě

Milé maminky, milí tatínci a milí mravenečci,

máme tu poslední rok v měsíci. Prosinec, to je sníh, led a mráz a hlavně Vánoce! Přijďte k nám odpočinout si od předvánočního shonu. Dáme si společně čaj, kávu a zakousneme něco sladkého. Zapomeneme na starosti a nasajeme trochu té vánoční atmosféry, klidu a pohody. Kde? Každý pátek v mateřském centru MaNa, Komenského 2018, Černošice.

Co budeme tvořit, najdete po rozkliknutí celého příspěvku. Ale kromě tradičních pátečních setkání pro vás chystáme Vánoční ples pro děti. Na plese si děti zatancují, zahrají a zasoutěží. Pod stromečkem naleznou drobné dárky. Více uvedeme v Aktualitách. 

christmas-2934094__340.jpg

 
Celý příspěvek

3. 11. 2022

Exkurze na mléčnou farmu Homolka Beleč

/ Rubrika: Výlety

Pojeďte s námi na výlet na mléčnou farmu Homolka Běleč! Jedeme v úterý 8. 11. dopoledne. Prohlédneme si hospodářská zvířata a nakoupíme si mléčné produkty v místním obchůdku. Více v celém příspěvku.

obrazek-na-uvodni-stranku-e1650392207335.jpg

 
Celý příspěvek

28. 10. 2022

Listopad 2022 v MaNě

/ Rubrika: Program v MaNě

Milí mravenečci, rodiče a přátelé Mraveniště,

máme tu listopad. Venku prší, ochlazuje se, ale brány Mraveniště jsou stále otevřené. My jsme připravené vám každý pátek nabídnout příjemné zrelaxování v našem centru. Jsme tu pro vás mezi 9 a 11:00 na adrese Komenského 2018, Černošice. 

Naše setkání zahajujeme říkánkami, u kterých se protáhneme a trochu rozhýbáme. Poté si popovídáme u kávy či čaje. Následuje nenáročná kreativní činnost. Kdo nechce, pokračuje v hraní a povídání. Naše setkání zakončíme zpěvem u kytary a děti nás doprovodí nástroji. Konkrétní program se dozvíte rozkliknutím celého příspěvku. 

Kromě pátečních setkání s námi můžete jet na výlety nebo se zúčastnit dalších akcí. Tento měsíc připravujeme výlet na farmu do Belče a Svatomartinský lampionový průvod. Více uvádíme v záložce Aktuality nebo Program Mraveniště - Výlety.

logo-mraveniste-upravene.jpg

 
Celý příspěvek

3. 10. 2022

Říjen 2022 v MaNě

/ Rubrika: Program v MaNě

logo-mraveniste-upravene.jpg

 

Nemilosrdně se nám ohlásil podzim, ale my se tím nenecháme odradit. Podzim není jen déšť, kaluže, bláto a vítr. Podzim jsou také procházky v šustícím listí a překrásné barvy. A plné barev bude i naše tvoření.

Takže nazujte gumáky, oblečte pláštěnky a přijďte k nám do Mraveniště. Čekáme na Vás každý pátek v 9:00 hod. Máme pro Vás připravený program až do 11:00 hod. Najdete nás na adrese Komenského 2018, Černošice, v centrum MaNa.

Co Vás čeká, naleznete v detailu příspěvku :)

 
Celý příspěvek