Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

bazar

22. 5. 2020

BAZAR

 

dětského oblečení, hraček, sportovních potřeb a dalších věcí pro děti

sobota 13. března 2020, od 14:00 do 16:00 hodin
v tělocvičně Sokola, Fügnerova 263, Černošice

Maminky a tatínkové, přijďte NAKUPOVAT!

- Vše za velmi příznivé ceny

- Vzhledem ke kapacitě prostoru je nutná REGISTRACE PRODÁVAJÍCÍCH !!!

Registrace na e-mailové adrese: mraveniste@seznam.cz

- Prodejní místo je omezeno velikostí jedné deky, kterou si prosím přineste s sebou

- Neprodané věci můžete věnovat rodinám, které to potřebují a také kojeneckému ústavu

- Vstupné je dobrovolné

 

setkávání od června

21. 5. 2020

Milé maminky, milé děti,

po dlouhé době přicházíme opět s pozvánkou na páteční setkání. Připojujeme se k rozvolňování a věříme, že se situace opět nezhorší. První setkání proběhne v pátek 5. 6. v čase 9 - 11 hod, jak jste zvyklí. Dejte nám prosím vědět, zda máte chuť přijít a nezávazně se přihlašte na mraveniste@seznam.cz. Prostory v MaNě jsou pravidelně uklízeny a u vchodu bude připravena dezinfekce.
Máme před sebou poslední měsíc před prázdninami, těmi opravdovými, tak si ho pojďme společně ještě zpestřit. 
Budeme se na vás těšit!
 

Mraveniště zvažuje znovuotevření

14. 5. 2020

Vzhledem k postupnému rozvolňování vládních nařízení zvažujeme obnovení pátečních setkání na poslední měsíc před prázdninami, tedy od pátku 5. června. Pokud nám to situace dovolí a podmínky znovuotevření budou pro nás splnitelné, s radostí maminky s dětmi přivítáme. Zaplacené permanentky budou platit i po prázdninách, až do vyčerpání všech vstupů. Přejeme všem co nejlehčí návrat do normálu.

 

Zrušení březnových akcí

12. 3. 2020

Milé maminky, milé děti,

v souvislosti s šířením koronaviru rušíme páteční setkání v Mraveništi až do odvolání. O opětovném setkávání budete včas informováni a my se budeme těšit, že se snad brzy všichni ve zdraví zase setkáme.

Rušíme bohužel i jarní bazárek v Sokole.

Děkujeme za pochopení.

Opatrujte se.

 

Mravenčí lampionový průvod

15. 11. 2019

Letos se opět uskutečnil každoroční Svatomartinský lampionový průvod v čele s Martinem na koni. Na půvabnou událost plnou světélek jsme se sešli v sobotu 9. listopadu v 16:30 tradičně u lávky pod černošickým nádražím. Přestože tento rok se podobné akce konaly v okolních obcích ve stejný den, na černošický průvod se nezapomnělo a shromáždila se nás zase pěkná řádka. Naštěstí i počasí se nakonec umoudřilo, a tak se celé procesí malých i větších světlušek mohlo vydat v závěsu za skutečným Martinem na koni a cestu nám ukazovaly rozsvícené lampionky a lucerničky. Na návsi v Lipencích u ořechu si pak účastníci zazpívali svatomartinské koledy v doprovodu kytar, dle tradice jsme se podělili o výborné domácí rohlíčky a v chladném podzimním večeru se zahřáli čajem a svařeným vínem. Děti ještě rozsvítily malými světélky mravenečka a pomalu nastal čas vrátit se tmou domů do tepla.

Děkujeme všem, kteří přišli s námi strávit příjemný podvečer, a těšíme se za rok zase na viděnou! Poděkování patří také městu za to, že Mraveniště podporuje.

 

Hledáme nové členy do týmu

19. 5. 2019

HLEDÁME NOVOU PŘEDSEDKYNI

A ČLENKY DO TÝMU

Zájemkyně, pište na mraveniste@seznam.cz, případně volejte Daně Rychlé na tel. 732 900 505

 

hravý den 2019

3. 5. 2019

První květnová sobota byla ve znamení Hravého dne aneb Za zvířátky do pohádky. I přesto, že nám počasí moc nepřálo a akce se musela uskutečnit uvnitř, účast byla hojná. Děti si mohly vyzkoušet osm disciplín. Lovení zlaté rybky, házení míčků do ementálu, slalom s Káťou a Škubánkem a spoustu dalších úkolů. Kdo nasbíral všechny barevné stužky, čekala ho na konci bohatá odměna. Myslím, že nikdo neodešel s prázdnou a všichni se dobře bavili.

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo jste přišli, ale i těm, kdo jste se podíleli na přípravách Hravého dne. Děkujeme moc skvělým hostům - veterinářce Petře Daňkové a také zástupcům chovatelské stanice sirokodaleko.cz a jejich dvěma psím slečnám Borůvce a Fidorce. Byl to úžasný zážitek! Děkujeme všem a těšíme se zase příště.

Vaše Mraveniště

 

2019---hravy-den.jpg

 

MRAVENIŠTĚ OSLAVILO 10 LET

23. 10. 2016

MRAVENIŠTĚ OSLAVILO 10 LETmravenec10.png

K desátému výročí jsme se rozhodly uspořádat oslavu, kde nechyběl narozeninový dort s marcipánovým mravencem. Svíčky nám pomohly sfouknout děti a také se do něj s chutí pustily. Malá sladkost se dostala na každého příchozího díky Cukrárně Hájek & Hájková, která nám k dortu od Ivany a Lucie Vaňkových darovala zákusky. Do mlsání jsme se ale pustili až po Pohádce z dračí sluje od Bluud Teátru. Pozvání přijala také Karolína Kamberská, která potěšila děti i dospělé svými písničkami. Na závěr si maminky a děti zatančily salsu s Terezou, která otevírá kurzy v Sokole. Robertu Záhorskému z vrážského květinářství děkujeme za květiny, které potěšily zakladatelky a členky Mraveniště. Děkujeme také panu Müllerovi z městského úřadu, který nám přišel popřát a předal nám poukázku do království hraček.

Na fotky se podívejte zde.